אוכל יהודי בירושלים

אוכל מוכן בירושלים

קיבוץ הגלויות של העם היהודי ברחבי העולם הפך את המטבח היהודי למקבץ אקלקטי של מאכלים, תרבויות והשפעות. אין לו הגדרה ברורה אבל זה בדיוק מה שהופך אותו לכל כך טוב. אם אתם נמצאים בעיר הקודש ומחפשים למצוא אוכל יהודי טוב בירושלים אז קבלו המלצה חמה וטעימה.

אוכל יהודי מסורתי מכל העדות

מלכה גריל ותבשיל שממוקם בשכונת מלחה בירושלים הוא מקום שמשלב את כל הטוב שיש לאוכל יהודי להציע. התפריט העשיר כולל אוכל יהודי של כל העדות השונות, אוכל ביתי שמעלה זיכרונות, ניחוחות וטעמים עבור כל מי שגדל בבית עם אוכל יהודי מסורתי.

מה למשל? אוכל יהודי קלאסי כמו מפרום, צ'ולנט, קוסקוס ביתי, מג'דרה, קציצות בקר, תבשיל גולש הונגרי, מוסקה, גפילטע פיש, פטריות ממולאות בבשר, עראיס – הכל כל כך פשוט וכל כך טעים, טרי ומשביע.

קובה וגם ממולאים – זה טעים

קובה הוא אחד המאכלים המזוהים ביותר עם עדות המזרח ומי שמחפש אוכל יהודי טוב בירושלים ימצא במלכה גריל מגוון של קובות מהמטבח הסורי, עירקי וכורדי: קובה סלק, קובה חמוסטה, קובה דלעת עם מנגולד, קובה נבלוסיה במילוי בשר. מילים לא יכולות לתאר כמה שזה טעים.

באופן כללי, ממולאים תופסים חלק נכבד מאוכל יהודי. פלפל ממולא, סלק ממולא, כרוב ממולא, ארטישוק ממולא, קישוא ממולא, בצל ממולא, עלי גפן ממולאים. מי שגדל על כך מכור לשילוב של האורז והירקות ויכול להכין עצמו להתמכרות החדשה. אוכל מוכן לשבת לא שלם בלי הממולאים של מלכה גריל.

אוכל יהודי – עוף או אוכל צמחוני?

חלק חשוב באוכל יהודי מוקדש כמובן גם לעוף שהיה נדבך חשוב בארוחה אצל כל העדות. כרעיים בסילאן (מומלץ), חזה עוף בגריל, כנפיים אפויות, כבד עוף ביין, פרגיות ממולאות, קציצות עוף ביתיות, שניצל עוף ביתי או שניצלונים. כל אלה הם רק חלק קטן מהאפשרויות. ואיך אפשר לדבר על אוכל יהודי בירושלים בלי מעורב ירושלמי כמובן?

מה עם צמחונים? אוכל יהודי אמנם מאוד אוהב בשר, עוף ודגים, אבל אפשר למצוא גם אוכל צמחוני נהדר. בנוסף לממולאי אורז ישנם גם מאכלים כמו רטטוי חצילים, תבשיל במיה בנענע, לטקס וכמובן מאפים שכל אחד אוהב: ג'חנון, סמבוסק, בורקס, משה בתיבה.

אוכל כשר

ויש עוד חלק חשוב מאוד באוכל יהודי – כשרות. אוכל יהודי כשר למהדרין שומר על טעם, מסורת ואמונה. את כל אלה תמצאו אצלנו.

אז אם אתם בסביבה ורוצים לשבת אצלנו במסעדה, לבוא לקחת אוכל לשבת או להזמין משלוח עד הבית או לארגן לכם אוכל לקייטרינג או אירועי שף אם האוכל היהודי הכי טעים בירושלים, אתם כבר יודעים לאן להגיע.

מלכה גריל – אוכל יהודי בירושלים שגורם לך להתעלות רוח.

מאמרים נוספים